Çocuk Eğitimi

Umut Demirel     09-05-21     Genel          390 Defa Okundu

Çocuk Eğitimi

, Seviyeli olarak sohbet etmekteyiz, Çocuk Eğitimi Sizler için hazır hadi sende gel bağlan.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :Bir çocuğa öğretme açısından etkili olmanın en iyi yolu onlara iyi birer rol model olmaktan geçer. Çocuk beyni bir sünger gibidir. Etrafında gördüğü ne varsa iyi-kötü demeden alır, zihninde kopyalar ve yeri gelir taklit eder. Çocuklar anne ve babalarının en değerli varlığıdır. Onları iyi yetiştirebilmek için maddi manevi tüm kuvvetleriyle her şeyini en iyisini isterler. En öncelikleri eğitimdir. İyi bir eğitim anne babaların en çok önem verdiği unsurdur. Her şeyin en iyisi en iyisi diye aranırken bir şeyi gözden kaçırır ebeveynler. Çocuk eğitimi her şeyde önce anne babayı en iyi davranışlarda görmek ister. Onda olmasını istediğiniz bütün değerler sizde en mükemmel şekilde olmalıdır ki çocuk görebilsin. Çünkü ona bunu öğretebilmek, verebilmek için sizde de bulunması gerekmektedir. Hiçbir insan kendi de var olmayanı karşısına iletemez.

Örneğin; çocuğunuza sigara içmenin, sigaranın içeriğinin ne kadar zararlı olduğunu anlatıp; arkasından balkona sigaraya çıkarsanız, bütün kelimeleriniz israf olacaktır. Bir çocuk anne babasının kitap okuduğunu görmeli ki kitap okumayı sevmeli. Ona sürekli kitap okuma, ödev yapma gibi aktiviteleri bir asker edasıyla yaptırırken bir yandan da gözünüz televizyondaysa hiçbir ehemmiyeti olmaz. Çocuk da bir süre sonra eğitimsiz birinden eğitim alıyormuş hissiyatına kapılabilir. Çocuk eğitimi içinde bu tutumlar nerden baksak yanlıştır. Kısacası anne-babalar iyi bir eğitim arayışlardan önce kendi tutumlarına çeki-düzen vermelidirler. Tutumları dengeli bir anne babanın çocuğu verilenleri doğru bir şekilde algılar. Çocuğu kitap okurken gazete okuyan bir baba figürü okumanın önemini daha iyi geçirecektir karşı tarafa.

Çocuğumuzu yetiştirirken asla kendi çocukluk geçmişimizi unutmamalıyız. Onlar bizim gerçekleştiremediğimiz hayallerimizi gerçekleştirecek yeni bir biz değiller. Yetiştirme esnasında tüm duygusal duygu durumlarından arınıp yeni ve en iyi bir birey yetiştirme odaklı olmalıyız. Aile içi demokratikliğe önem verilerek verilmiş bir çocuk eğitimi her açıdan en iyisidir. Bu şartlarda yetişen çocuk öncelikle kendine değer veren , başkalarına saygı duyan, sınırlarını bilen, özgüvenli ,arkadaş canlısı , sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş , duygu durum bozukluğu yaşamayan mutlu bir birey olacaktır. Mutlu çocuklar mutlu yetişkinlerdir. Yani gelecektir.

 Çocuk Eğitimi

Çocuk Eğitimi


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?