Pandemide Uzaktan Eğitim

Umut Demirel     17-05-21     Genel          258 Defa Okundu

Pandemide Uzaktan Eğitim

, Selam Ücretsiz olarak sende aramıza katılmak ister misin? Pandemide Uzaktan eğitim sizler için.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :Pandemi’de uzaktan eğitimin mekanı sanal bir dünya olan internet. Katılımcıların farklı mekanlardan erişim sağladığı internet aracılığıyla yürütülen bir süreç, iyi bir tanım olabilir. Bu süreç iki çeşittir; senkron ve asenkron. Yani senkronda eğitimler gerçek zamanlı ve canlıyken asenkronda gerçek zamanlı ve de canlı değil kayıt bir videodur. Günümüzde pandemiden önce de kullanılsa da şuan gözbebeğimiz olduğu aşikar. Örgün eğitimin bile pandemide internet aracılığıyla gerçekleştiği zamanlardayız.

Bu eğitim sistemi yabancı dil önde olmak üzere pek çok alan için tercih edilmektedir. Evden çıkmadan , zaman ve parada tasarruf ettirerek belki de odak performansınızı arttıracak bir yöntem olabilir. Çünkü bazı insanlar belki iş belki hayattaki sorumlulukları dolayısıyla eğitim almaya zaman bulamaz. Tam o anda bu sistem yetişir onlara. Ve ev konforunda, kendi belirlediği saatlerde keyifle eğitimine erişir. Aldığınız eğitim bir dil eğitimi ise öğretmenininizi seçme imkanınız bile olabilir. Kişisel yani birebir eğitimlerde kişinin öğrenme yolları saptanarak bir yol izlenir. Yine başarı çizgisi de kişiye özel takip edilir.

Pandemi’de uzaktan eğitimde maliyet avantajı çok söz konusu olmuştur. Bir üniversite bir kolejede alacağınız herhangi bir desten daha uygun fiyatlı olan bu yüz yüze eğitimler pahalı bedel ödemeyi ortadan kaldırır. Normalde örgün bir sistemde eğitim için harcanan yol masrafı, günlük yeme-içme masrafı ve kaynak masrafları artık yoktur. Tek ihtiyacımız olan şey bir bilgisayar, tablet yada yetkin bir telefon olacaktır.

Peki sadece faydası mı vardır Pandemi’de uzaktan eğitim sisteminin? Hayır tabi ki faydası kadar fayda sağlamayan noktaları da mevcuttur. Bunlara örnek olarak; alt yapı kaynaklı farklılıklar, kullanılan araçlarda (internet, bilgisayar) meydana gelebilecek sorunlar, her öğrencinin aynı imkanlara sahip olmaması. En dikkat çekeni de bu maalesef. Her öğrenci aynı yaşam standartlarına sahip değil. Uzaktan eğitim için gereken internet ve diğer araçlar bulunmadığı için pandamı döneminde eğitimi kesilen birçok öğrenci mevcut. Örgün eğitimde bu sistemin geçici olması gerektiği yaşanarak kanıtlandı. Yani bu sistemde başarı herkesin olmayabilir.

Pandemide Uzaktan Eğitim

Pandemide Uzaktan Eğitim


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?